Direktlänk till inlägg 16 maj 2012
Den här dagen började riktigt bra. Vaknar men är fortfarande trött då det inte blev så mycket sömn inatt. Men jag skickar ett mail till chefen och kollar om det är ok att jag jobbar hemma, vilket det var. Kunde alltså slumra lite till. Barnen var på bra humör och hade inga som helst problem med att kliva upp och göra sig i ordning. När jag kliver upp har min dotter gjort äggröra. :) Hon är för go.
En sådan här morgon vill jag ha varje dag. Och det är så skönt att veta att nu väntar det en lång helg. Såklart att man fyller den med en massa upptåg och träning.
Bla väntar en utgång med min vän som ska flytta tillbaka till USA :'( coachclinic i Solnahallen och sen ska vi fira min dotter som fyller 12.
Dags att börja jobba. Måste förbereda den presentation/genomgång jag ska hålla i på måndag. Jag skulle inte vilja ägna långhelgen till så mycket jobb. Är ganska dålig på att stänga av jobbet bara för att det är helg.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
||||
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 | |||
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | |||
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | |||
28 | 29 | 30 | 31 | ||||||
|
Springa milen på 45 min .......( )
Springa halvmilen på 20 min ..( )
Springa halvmaran ..............( )
Klara 1 chin ......................( )
Klara 35 armhävningar......... (X)
Klara 50 armhävningar......... ( )
Stå på händer (minst 3 sek)....( )
Stå i plankan 7min ..............( )